Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě Příchovice

Cesta do Příchovic proběhla v naprostém klidu a pohodě, žádné nevolnosti nikoho nepostihly. Již jsme ubytovaní a po obědě, který si děti nemohly vynachválit (domácí hovězí vývar s nudličkami a knedlo-zelo-vepřo. Kuchyň velmi potěšilo jejich přidávání a vychvalování. Po druhé hodině odpolední nás čeká vycházka po okolí. Počasí nám zatím přeje a ač trošku pofukuje větřík, tak nebe je krásně modré - jen občas prolnuté nějakým tím nadýchaným bělostným obláčkem.

 

Čas ve škole v přírodě se nám velmi rychle krátí, ale díky nádhernému (i když občas větrnému počasí) jsme zvládli mnoho aktivit. Navštívili jsme místní nádherný lesopark se spoustou atrakcí, maják, rozhlednu a muzeum Járy Cimrmana, místní kravín s výkladem a ochutnávkou čerstvého mléka, minigolf Příchovice se sportovním vyžitím, výletní areál Pěnčín - výrobu skleněných perlí, kozí farmu s ochutnávkou sýrů, muzeum zemědělské techniky, dílničku, rozhlednu Štěpánka a včera večer si děti užily diskotéku, protože na dnešní večer máme zamluvenu besedu o záchranné službě a přiznejme si, že bez disco by to pro děti nebylo ono. Fota budou postupně přidávána.